Marinuotos rudmėsės


Originalus receptas

Tinkamos jaunos ir nedidelės rudmėsės, kurias reikia perrinkt, nupjaustyti kotus, nuplauti vandenyje ir kruopščiai nušluostyti. Tada sudėti sluoksniais į puodą su smulkiai supjaustytais svogūnais. Ant dugno dedamas sluoksnis grybų kepurėlėmis į viršų, ant jų - sluoksnis svogūnų; grybus reikia pasūdyti, pabarstyti pipirais ir laurų lapais. Paskui valandą virti iš grybų išsiskiriančiose sultyse, kol suminkštės svogūnai; įpilti kelis šaukštus acto ir dar kelis kartus užvirti. Nukėlus nuo ugnies, sudėti į nedidelius stiklainius, užpilti aliejumi ir aprišti vaškiniu popieriumi arba pūsle. Taip pat marinuojami ir jauni baravykai.


Patirtis ir patarimai

Padariau viską taip, kaip siūlo Zawadzka. Tiesa, prieš marinuodama grybus, knygoje radau dar du rudmėsių žiemojimo receptus. Vienas gana aštrokai atrodantis grybukų marinavimas-sūdymas "užkandai prie degtinės", kitas - tiesiog klasikinis gybų sūdymo receptas: rudmėsės-druska-rudmėsės-druska. Susigundžiau šiuo, aukščiau aprašytu, nes atrodė kaip ir universaliausias. Gaila, tik kad negaliu iškart parašyti, ar skanu. Bet pripažįstu - taip kvapnu, kad vyras manasis vis kraipė galvą ir klausinėjo, kas čia taip skaniai kvepia ir ar greitai valgysim. Tad nekantriai lauksim vėlyvo rudens ir tuomet jau ragausim. Niam.

O jei nenorite rudmėsių marinuoti arba jei turite tik kiekvienai šeimos burnai po šaukštą - kepkite rudmėses su sviestu. Pirštelius aplaižysite.

P.S. Jau galiu drąsiai rašyti, kad šitaip žiemai paruoštos rudmėsės kantriai išlaukė tris-keturis mėnesius. Buvo tvirtos, su lengvu rūgštelės prieskoniu. Valgėme grybus pasišildę keptuvėje tame pačiame aliejuje, kuriuo užpyliau juos užpyliau prieš uždarydama. Su virtomis bulvėmis - tobula!

Komentarai